nadpis

 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej
 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej
 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej
 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej
 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej
 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej
 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej
 •  
  logo      Prvé zjavenie obrazu Milosrdného
  Ježiša mala Sestra Faustína v cele
  plockého kláštora 22. februára 1931.
  Červené a svetlé lúče - charakteristické
  pre tento Kristov obraz - znamenajú
  sviatosti:
  Svetlý lúč znamená vodu, ktorá
  ospravedlňuje duše, červený lúč
  znamená krv, ktorá je životom duší.
  Čítať ďalej

Živé vysielanie

 

Novinky a udalosti

 • Podpora farnosti
 • Modlitba pred milostivým obrazom Panny Márie Obišovskej
 • Anna Kolesárová
 • Kurzy prípravy na manželstvo 2020
 • Vizualizácia exteriéru kostola

 Ktorí chcete podporiť réžiu nášho kostola a farnosti

a podporiť rekonštrukciu fary

môžete tak urobiť zaslaním svojho milodaru na účet


SK90 0200 0000 0024 4877 8653


Všetkým štedrým darcom vyslovujeme Pán Boh zaplať!

Čítať ďalej

obrazok

Modlitba pred milostivým obrazom Panny Márie Obišovskej

        Panna Mária Obišovská, Kráľovná posvätného ruženca! Tvoja tvár je skropená krvavým potom a slzami. Trápiš sa kvôli nám. Materinským pohľadom vychádzajúcim zo svätyne na Putnoku nás hľadáš v údoliach našich každodenných starostí a chceš nám pomôcť.
        Ty si účinne pomohla našim predkom v čase smrtiacej epidémie a mnohým si u Boha vyprosila uzdravenie tela i duše. Ochraňuj nás a prihováraj sa i dnes za našich chorých. Pomôž aj teraz, keď hriech a falošný pocit sebestačnosti ničí náš národ. Zachráň nás pred sebectvom a pliagou nevery, ktorá rozbíja rodiny. Prinavráť zmierenie a pokoj rozhádaným manželom. Zaháňaj každú hriešnu myšlienku na riešenie problémov rozvodom či potratom. Ujmi sa mladých ľudí, aby sa vedeli obetovať, nebáli sa záväzku manželstva a daru nového života. Poteš aj tých manželov, ktorí chcú, ale nemôžu mať deti.
        Nebeská Matka, sprevádzaj učiteľov, vychovávateľov a všetkých predstaviteľov spoločenského života. Vypros im silu a odvahu hlásiť sa k pravým hodnotám kresťanskej viery. Upevni nás v láske k Cirkvi, aby sme pomáhali Svätému Otcovi, biskupom a kňazom pri službe ohlasovania Evanjelia. Oroduj za našu arcidiecézu, aby jej Pán v každom čase daroval dostatok nových duchovných povolaní. Dvíhaj nás svojimi rukami a priveď nás bližšie k Ježišovi, lebo s ním chceme zostať navždy, tu i vo večnosti. AMEN

Imprimatur: Mons. Bernard Bober, arcibiskup - metropolita
ABÚ Košice, Prot. č. 374/17

Čítať ďalej

Kurzy prípravy na manželstvo v roku 2020

víkendový kurz bez ubytovania

trvá jeden predĺžený víkend od piatku do nedele obeda, preto je potrebné, aby ste si zabezpečili piatok voľný. Keďže bude bez ubytovania, je potrebné, aby ste si zabezpečili obed (môže byť aj spoločný obed). Občerstvenie bude zabezpečené.

večerný kurz

je odporúčaný párom, ktoré si vedia vytvoriť čas pre pravidelné týždenné stretávanie, kde na jednom stretnutí budú rozobraté 2 témy, o ktorých budú mať čas premýšľať, diskutovať, zdieľať sa navzájom až do budúceho stretnutia. Odporúčame ho párom, ktoré „chcú zatiahnuť na hlbinu“ – aj v duchovnej oblasti svojho vzťahu. Pripomíname, že je potrebné sa zúčastniť všetkých 5 stretnutí počas kurzu. Občerstvenie bude zabezpečené.

víkendový kurz s ubytovaním

zaberá jeden predĺžený víkend od piatku rána do nedele obeda. Je preto potrebné, aby ste si zabezpečili piatok voľný. Je potrebné rátať s príspevkom na ubytovanie a stravu cca 60 až 70 eur na osobu  keďže je dôležité absolvovať tento kurz vcelku. Je príležitosťou pre lepšie nadviazanie kontaktov počas neformálnych častí programu a javí sa ako veľmi vhodná forma pre tých, ktorí pracujú alebo študujú v zahraničí a pre tých, ktorých partneri pochádzajú z iných miest, resp. inej krajiny.

Termíny kurzov:                           

víkendový kurz bez ubytovania: 10.01. - 12.01.2020  Snina

víkendový kurz bez ubytovania: 28.02. - 01.03.2020  Belá nad Cirochou

večerný kurz:                              06.03. – 03.04.2020 Snina

víkendový kurz bez ubytovania: 17.04. - 19.04.2020  Kamenica nad Cirochou

víkendový kurz bez ubytovania:  26.06. - 28.06.2020 Snina

víkendový kurz s ubytovaním:     24.07. - 26.07.2020 Snina

víkendový kurz bez ubytovania:  18.09. - 20.09.2020 Snina

víkendový kurz bez ubytovania:  11.12. - 13.12.2020 Snina

Bližšie informácie o kurzoch sa dozviete pri prihlásení sa na kurz v kancelárii farského úradu alebo emailom:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Povzbudzujeme Vás, aby ste si včas vykonali  prípravu na manželstvo,(veď termín svadby často viete už aj rok vopred) a nenechávali si to na poslednú chvíľu. Tak predídete zbytočnej nervozite a zároveň budete mať čas na dobrú prípravu pred uzavretím sviatosti manželstva, čo veríme, po jej absolvovaní oceníte.

vizualizacia3 vizualizacia1 vizualizacia2
pohľad čelný ľavý   pohľad zadný z cesty pohľad bočný z dolnej cesty 
vizualizacia4 vizualizacia5 vizualizacia6
pohľad na vstup do farskej časti  pohľad na vstup do farskej časti  pohľad zadný horný 

Farské oznamy

 • 2. augusta 2020
 • 26. júla 2020
 • 19. júla 2020
 • 12. júla 2020
 • 5. júla 2020
 1. Z krstu Adama Bakajsu rodina obetovala na kostol 50,- €. Pán Boh zaplať.
 2. Spovedanie v prvopiatkovom týždni: utorok, streda a piatok od 17.00; vo štvrtok od 6.00 do začiatku omše.
 3. Vo Farnosti Povýšenia Svätého kríža sa budúci týždeň 9. 8. o 10.30 bude konať odpustová svätá omša ku Panne Márii Snežnej.
 4. Rodičia detí, ktoré sa budú v nasledujúcom školskom roku pripravovať na prvé sväté prijímanie, nech si po svätých omšiach v kancelárii vyzdvihnú prihlášku, ktorú je potrebné vypísať. Rovnako nech urobia birmovanci (na prípravu môžu nastúpiť až po ukončení základnej školy). S vypísanou prihláškou je potrebné odovzdať aj 7,- €,
 5. Od utorka 4. 8. sa po každej svätej omši začnú prijímať úmysly na mesiace september až december 2020. Okrem úmyslov sa bude zapisovať aj meno darcu, aby sa predišlo situácii, kedy jedni majú omše pravidelne, a iným sa nezvýši voľný termín. Každý darca bude môcť na tento kalendárny rok dať maximálne ešte dva úmysly.
 6. Ďalšie informácie si prečítajte v najnovšom čísle časopisu Noster, kde nájdete aj rozpis omší na celý mesiac august.
 1. Zbierka na rekonštrukciu farských priestorov z minulej nedele bola 1056,- €. Bohuznáma obetovala na kostol 100,- €. Pán Boh zaplať.
 2. Najbližšia sobota (1. 8.) je prvá v mesiaci, preto sa o 7.00 budeme modliť večeradlo a po ňom bude omša o 8.00.
 3. Na budúcu nedeľu si budete môcť kúpiť nový Noster, kde bude aj rozpis omší na celý mesiac august.
 4. Najbližšiu omšu z nášho kostola na kanáli YouTube môžete sledovať v nedeľu 2. 8. o 9.00. Veriacim pripomíname, že dišpenz od účasti na omši v nedele a sviatky, ktorý bol vyhlásený biskupmi počas pandémie, je už zrušený.
 5. Manželom dávame do pozornosti kurz Manželské večery, ktorý pozostáva z ôsmych večerných stretnutí a môže nanovo naštartovať manželský vzťah, upevniť ho a obohatiť o hlbší rozmer. Kurz začína 20. augusta 2020 o 18.00 v novej spoločenskej sále Opus Dei. Bližšie informácie radi poskytnú manželia Čopoví na tel. 0905 970 956 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .
 1. Dnes je zbierka na rekonštrukciu farských priestorov. Pán Boh zaplať.
 2. Okrem rozpisu lektorov je na nástenke aj rozpis služby vyberania milodarov pri nedeľných svätých omšiach. Prosíme našich spolupracovníkov, aby sa do tejto služby opäť zapojili.
 3. Najbližšiu omšu z nášho kostola na kanáli YouTube môžete sledovať v nedeľu 26. 7. o 9.00. Veriacim pripomíname, že dišpenz od účasti na omši v nedele a sviatky, ktorý bol vyhlásený biskupmi počas pandémie, je už zrušený.
 4. Manželom dávame do pozornosti kurz Manželské večery, ktorý pozostáva z ôsmych večerných stretnutí a môže nanovo naštartovať manželský vzťah, upevniť ho a obohatiť o hlbší rozmer. Kurz začína 20. augusta 2020 o 18.00 v novej spoločenskej sále Opus Dei. Bližšie informácie radi poskytnú manželia Čopoví na tel. 0905 970 956 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. .
 5. Z listu predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského všetkým biskupom Slovenska (14. júla 2020): ”...rúška sú v kostoloch stále povinné: treba zdôrazniť, že nosiť ich nemusia len tie osoby, ktorým spôsobujú vážne dýchacie problémy alebo trpia kožnou chorobou. Celebrant zasa nemusí mať rúško iba vtedy, ak zachová odstup minimálne dva metre od ostatných osôb. Na rozdávanie svätého prijímania si ho však vždy musí nasadiť. Takisto stále platí povinnosť dezinfikovania rúk pred podávaním svätého prijímania. Odporúčaný spôsob podávania je do rúk a len vo výnimočných prípadoch do úst, nie naopak. Tí, ktorí z vážneho dôvodu nemôžu prijať do rúk, majú prísť až na záver radu, nie medzi ostatnými. Na znak pokoja si ľudia nemajú podávať ruky, a sväteničky pri vstupoch do chrámov majú zostať naďalej prázdne.”
 1. Ohlášky: Sviatosť manželstva chcú uzavrieť Valér Ferenc, syn rodičov Mikuláša a Ivety, rod. Grundzovej, bývajúci v Zemplínskom Jastrabom, a Eva Kelešová, dcéra rodičov Ľuboslava a Evy, rodenej Grundzovej, bývajúca v Snine. Ohlasujú sa prvýkrát.
 2. Milodary: Z pohrebu Pavla Juhása 100,-. Pán Boh zaplať.
 3. V utorky hodinu pred omšou sa modlíme večeradlo, ostatné dni ruženec.
 4. Pozývame deti, aby počas svätého prijímania alebo na záver omše chodievali na krížik ku kňazovi.
 5. Od budúcej nedele obnovujeme na svätých omšiach lektorskú službu. Lektori nech si pozrú rozpis na nástenke.
 6. Najbližšiu svätú omšu z nášho kostola na kanáli YouTube môžete sledovať v nedeľu 19. 7. o 9.00. Veriacim pripomíname, že dišpenz od účasti na omši v nedele a sviatky, ktorý bol vyhlásený biskupmi počas pandémie, je už zrušený.
 1.  Nový správca farnosti prosí veriacich o trpezlivosť vo veci zapisovania úmyslov na sväté omše. Na mesiace júl a august sú už obsadené. Na mesiac september budete môcť nahlásiť úmysly v stredu 5. augusta po večernej omši. Od 1. júla je každá omša obetovaná len na jeden úmysel, preto je potrebné, aby sme boli navzájom zhovievaví a ohľaduplní. Táto záležitosť ešte bude prediskutovaná s novým dekanom a s arcibiskupským úradom. Budete priebežne informovaní.
 2. V pondelok, 6. júna o 17.00 pozývame mladé rodiny na benefičný futbalový zápas tímu starých pánov Sniny pod vedením Františka Hanca a mužstva Gól za život pod vedením syna doktora Vladimíra Krčméryho, Michala, ktorý sa uskutoční na mestskom futbalovom ihrisku. Gól za život je iniciatíva, ktorá sa snaží povzbudiť mužov k prebratiu zodpovednosti za nečakané dieťa a na podporu Poradne Alexis, ktorá pomáha ženám, ktoré sa ocitli v situácií neplánovaného tehotenstva. Na mieste nebude chýbať občerstvenie ani rôzne atrakcie a aktivity pre deti.
 3. V piatok 10. júla o 18.00 pozývame veriacich na svätú omšu do Kostola povýšenia Svätého kríža, pri ktorej bude uvedený do úradu nový sninský dekan, dp. Slavomír Bakoň. Omši bude predsedať arcibiskup Bernard Bober.
 4. Na podnet arcibiskupa Bernarda Bobera pozývame všetkých veriacich, aby sa pridali k iniciatíve Fóra kresťanských inštitúcií V nedeľu nenakupujem. Nestačí žiadať od politikov zatvorenie obchodov v nedeľu. Záleží na každom z nás, či otcovia a mamy budú v nedeľu so svojimi rodinami alebo budú obeťou našej ľahostajnosti. My sme tí, ktorí majú kultúru nedele vo svojich rukách. Ak nám nejaká drobnosť chýba, radšej ako zájsť v nedeľu do obchodu, požičajme si to od suseda a budujme vzťahy. Ak my podržíme nedeľu, nedeľa podrží nás!
 5. Najbližšiu svätú omšu z nášho kostola na kanáli YouTube môžete sledovať v nedeľu 12. 7. o 9.00. Veriacim pripomíname, že dišpenz od účasti na omši v nedele a sviatky, ktorý bol vyhlásený biskupmi počas pandémie, je už zrušený
 6. Opustili nás:
  Pavel Juhás (82 ročný) – obrady budú 6. 7. 2020 o 11.00 na starom cintoríne, omša v Kostole povýšenia Svätého kríža o 12.00;
  prof. Ing. Emil Ragan, CSc (83 ročný) – zádušná omša bude 7. 7. 2020 o 14.00 v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie vo Veľkých Revištiach a následne bude pochovaný v Blatných Revištiach.
  Odpočinutie večné, daj im, Pane!

Videogaléria


Božie Telo 1
Božie Telo 1
Božie Telo 2
Božie Telo 2
 

Počítadlo

Dnes53
Včera46
Tento týždeň99
Tento mesiac305
Spolu194476