20.10. – 26.10.2019

1. Dnes je celonárodná zbierka na misie, ktorou podporíme misie v Rwande. Za vaše milodary vopred vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.
  2. V stredu bude stretnutie prvoprijímajúcich o 16:30 hod. a sv. omša za účasti detí o 17:30 hod.
  3. Vo štvrtok bude sv. omša ráno o 6:30 hod.
  4. Na budúcu nedeľu (27.10.2019) bude v drevenom pravoslávnom chráme na sídlisku odpustová slávnosť ku cti sv. Rastislava so začiatkom o 9:00 hod. Z tohto dôvodu budú u nás sv. omše o 7:00 hod. a o 9:00 hod. Pri oboch sv. omšiach bude zbierka rekonštrukciu nových farských priestorov. Vopred Pán Boh zaplať za prejavenú štedrosť.
  5. V tomto týždni pozývame na spoločnú modlitbu posvätného ruženca vždy pol hodiny pred sv. omšou.
  6. Cirkevné centrum voľného času pozýva deti a mladých na KARNEVAL SVÄTÝCH na budúcu nedeľu 27.10.2019 o 14:30 hod. Môžete stvárniť biblické postavy alebo svätých či blahoslavených Cirkvi. Čaká na vás aj tombola, sprievod svetla a agapé, ktoré si pripravíme všetci navzájom.
  7. Občianske združenie Fórum života aj tento rok v čase Pamiatky zosnulých organizuje pravidelnú zbierku pod názvom Sviečka za nenarodené deti. Kúpou sviečky podporíte projekty konkrétnej pomoci Fóra života, v ktorých pomáhajú najmä ženám - ktoré zažili spontánny potrat alebo ženám, ktoré sú zasiahnuté umelým potratom, resp. zvažujú potrat pred prijatím dieťaťa. Jej zapálením vyjadríte, že Vám záleží na každom ľudskom živote, aj nenarodenom. V roku 2018 bolo na Slovensku evidovaných viac ako 15-tisíc potratov. Umelých potratov bolo vykonaných 7350 a takmer 8-tisíc žien prežilo v minulom roku spontánny potrat. Sviečka stojí 1 €. Môžete si ju zakúpiť v sakristii. Fórum života Vám ďakuje za podporu.
  8. Kancelária: utorok a streda od 15:30 hod. do 16:30 hod.
    .                       ŠTVRTOK A PIATOK KANCELÁRIA ZATVORENÁ.
  9. Pán života a smrti si k sebe povolal 71-ročného Karola Demetera. Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji. Amen.