01.04. – 07.04.2018

1. Pri zbierke na náš kostol sa vyzbieralo 884,26€. Pán Boh zaplať.
  2. Dnes (nedeľa 01.04.2018) Sv. Otec František udelí slávnostné požehnanie Urbi et Orbi (mestu Rímu a svetu), ktoré je spojené s úplnými odpustkami aj cez sledovanie v televízii a bude vysielané v priamom prenose na STV 1 a aj na iných televíznych staniciach, napr. TV LUX, TV NOE, či TA3.
  3. Zajtra (Veľkonočný pondelok) budú sv. omše tak ako v nedeľu, teda o 8:00 hod. a o 10:00 hod..
  4. V stredu po večernej sv. omši sa budú zapisovať úmysly sv. omší na mesiac máj. Poradové čísla sa budú rozdávať o 16:30 hod.
  5. Od utorka do soboty sa budeme spoločne modliť deviatnik k Božiemu milosrdenstvu pred vyloženou Sviatosťou oltárnou. Začneme vždy o 15:00 hod. Poklona Sviatosti oltárnej bude trvať do večernej sv. omše.
  6. Od štvrtka do soboty vás pozývame duchovne sa pripraviť na odpustovú slávnosť Božieho milosrdenstva. Vo štvrtok po sv. omši bude individuálne eucharistické požehnanie. V piatok o 15:00 hod. deviatnik k Božiemu milosrdenstvu o 17:00 hod. rozjímavý ruženec pred Sviatosťou oltárnou a o 18:00 hod. sv. omša. V sobotu o 8:00 hod. bude pobožnosť fatimskej soboty, ukončenie deviatnika k Božiemu milosrdenstvu a následne sv. omša. Po sv. omši budete mať možnosť uctiť si relikviu sv. Faustíny.
  7. Sv. omše na budúcu nedeľu budú takto: 6:30 hod., 8:00 hod. gréckokatolícka liturgia a o 10:30 hod. slávnostná odpustová sv. omša, ktorú bude celebrovať dp. Ján GIČ, farár v Ľubiši. Po slávnostnej sv. omši si budete môcť uctiť relikviu sv. Jána Pavla II.
  8. Riaditeľ Cirkevnej spojenej školy pozýva rodičov a budúcich prváčikov na slávnostný zápis do 1. ročníka základnej školy spojený s dňom otvorených dverí, ktorý bude v stredu 11.04.2018 od 15:30 hod. v priestoroch školy.  Pripravené je veselé  divadielko, zaujímavé aktivity a na záver prekvapenie.  Rodičia budú môcť nahliadnuť do školských učební a laboratórií a informovať sa o vzdelávacom programe školy.  Zapisovanie budúcich prvákov prebieha celý mesiac apríl. K zápisu je potrebný rodný list dieťaťa.
  9. Aj v tomto školskom roku sa žiaci 5. ročníka základnej školy môžu zúčastniť prijímacích skúšok do cirkevného osemročného gymnázia. O vystavenie prihlášky na osemročné gymnázium je potrebné požiadať ústne alebo písomne svoju základnú školu, ktorá ju po podpise rodiča odošle na cirkevné gymnázium. Prihlášku je možné odoslať do 20.04.2018.
  10. Kancelária: V tomto týždni ZATVORENÁ. Svoje úradné záležitosti si môžete vybaviť po predchádzajúcom telefonickom dohovore.