15.09. – 21.09.2019

1. Srdečné Pán Boh zaplať všetkým štedrým darcom z farnosti Povýšenia sv. Kríža, ktorí pri minulotýždňovej zbierke podporili rekonštrukciu našich farských priestorov. Vďaka patrí aj pánovi dekanovi ThLic. Allanovi Tomášovi, ktorý nám zbierku umožnil. Vyzbieralo sa 3.747,48 €.
  2. Pán Boh zaplať za milodary, ktoré venujete pri dnešnej zbierke na Rádio Lumen.
  3. Zbierka na potreby farnosti a na rekonštrukciu farských priestorov bude na budúcu nedeľu (22.09.2019). Vopred Pán Boh zaplať.
  4. V stredu pozývame na sv. omšu o 17:30 hod. budúcich prvoprijímajúcich a ich rodičov. Po sv. omši bude stretnutie rodičov prvoprijímajúcich. Účasť aspoň jedného z rodičov na stretnutí je nutná.
  5. V nedeľu 22.09.2019 sa v Bratislave uskutoční Národný pochod za život. Za dekanát sa pripravuje autobus, ktorý vyrazí v nedeľu 22.09.2019 v skorých raných hodinách. Záujemcovia nahláste sa čím skôr v sakristii.
  6. V Nosteri si všimnite rozpis tých, ktorí ste sa prihlásili do aktivity „40 dní pôstu a modlitieb za kňazov“, aby ste nezabudli na deň, ktorý ste si vybrali.
  7. Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, na Slovensku mnohým známa pod názvom Kriche in Not, pozýva všetky deti a rodiny, farnosti aj školy, aby sa zúčastnili celosvetovej modlitbovej iniciatívy s názvom Milión detí sa modlí ruženec za jednotu a pokoj vo svete . Na Slovensku prevzal záštitu nad touto iniciatívou Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup-metropolita, ktorý je predsedom rady KBS pre katechizáciu. Modlitbová kampaň vyvrcholí 18. októbra, keď sa deti po celom svete budú modliť ruženec. Preto pozývame všetky deti a rodiny, aby sa zaregistrovali na webstránke www.miliondeti.sk a mohli sa stať aktívnymi účastníkmi. Každý, kto sa zaregistruje do 18. septembra, dostane ako darček ruženec z olivového dreva vyrobený kresťanskými rodinami vo Svätej Zemi.
  8. Prosíme členov SSV, aby si v sakristii vyzdvihli Svätovojtešské kalendáre a podielové knihy na rok 2020 a zároveň uhradili členské na budúci rok 8 €.
  9. Kancelária: utorok až štvrtok od 15:30 hod. do 16:30 hod.
                                     PIATOK KANCELÁRIA ZATVORENÁ.
  10. Pán života a smrti si k sebe povolal 44-ročného Mareka Giru. Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji. Amen.