03.03. – 09.03.2019

1. Odprosujúca fašiangová poklona Sviatosti oltárnej bude dnes (nedeľa 03.03.2019) po druhej sv. omši a zakončená o 15:00 hod. Hodinou milosrdenstva a eucharistickým požehnaním a zajtra (pondelok 04.03.2019) od 7:30 hod. do 17:45 hod. Srdečne vás pozývame.
  2. V utorok sa vo farnosti Nanebovzatia Manny Márie v Modrej nad Cirochou uskutoční celodekanátne mariánske večeradlo so začiatkom o 8:00 hod. a o 9:00 hod. sv. omša za účasti kňazov nášho sninského dekanátu z príležitosti kňazských rekolekcií. Srdečne pozývame. V tento deň bude u nás sv. omša o 6:30 hod.
  3. V stredu je Popolcová streda, ktorou vstupujeme do pôstneho obdobia. Je to deň prísneho pôstu a zdržovania sa mäsitého pokrmu. To znamená, že veriaci od 18 do 60 rokov sú povinní zachovať prísny pôst (najviac tri krát za deň sa najesť, z toho len raz dosýta) a od 14 rokov sa zdržať mäsitého pokrmu – tento úkon sa nedá nahradiť iným skutkom kajúcnosti. Sv. omše budú o 6:30 hod. a o 17:30 hod. Pri oboch sv. omšiach bude obrad značenia popolom.
  4. V piatok o 17:15 hod. bude pobožnosť krížovej cesty. O 18:00 hod. sv. omša.
  5. V dňoch 18.03.2019 a 19.03.2019 privítame v našej farnosti relikvie sv. košických mučeníkov. Na túto udalosť sa pripravíme modlitbou deviatnika v úvode každej sv. omše. Deviatnik sa začneme spoločne modliť na budúcu sobotu.
  6. Prosíme o finančnú pomoc pre p. Renátu Dudovú, ktorá sa viac ako 4 roky lieči na rakovinu lymfatických uzlín. Chorobu jej zistili až v 4 štádiu. Poisťovňa jej žiadosť o liečbu dvakrát zamietla. Podrobne si príbeh spomínanej pani prečítajte v Nosteri. Svoj milodar môžete počas celého týždňa venovať do označenej pokladničky na zadnej lavici. Pán Boh zaplať.
  7. Na budúcu nedeľu (10.03.2019) bude pri sv. omšiach zbierka na charitu. Vopred Pán Boh zaplať za milodary.
  8. Počas piatich pôstnych nedieľ, počnúc budúcou prvou pôstnou nedeľou, vás pozývame do kostola Povýšenia sv. Kríža na pôstne kázne, ktoré budú začínať vždy po pobožnosti krížovej cesty.
  9. Cirkevné gymnázium sv .Cyrila a Metoda v Snine ponúka pre žiakov 5. ročníka základnej školy štúdium na 8-ročnom gymnáziu. Vyučovací proces je zameraný pre intelektovo nadaných žiakov so zameraním na rozširujúce štúdium cudzích jazykov a konverzácie s anglickým lektorom. Pre každého žiaka je pripravená bohatá ponuka mimoškolskej projektovej a výskumnej činnosti v oblasti prírodovedných predmetov v moderne vybavených laboratóriách školy. O vystavenie prihlášky na osemročné gymnázium je potrebné požiadať ústne alebo písomne svoju základnú školu, ktorá ju po podpise rodiča odošle na cirkevné gymnázium. Informácie o štúdiu, vybavení, dosiahnutých úspechoch a prijímacom konaní cirkevného gymnázia si môžete pozrieť na stránke www.csssnina.sk. Bližšie informácie vám budú poskytnuté na tel. čísle 0911 798 700.
  10. Kancelária: V tomto týždni ZATVORENÁ. Svoje úradné záležitosti si môžete vybaviť po predchádzajúcom telefonickom dohovore.