26.11. – 02.12.2017

1. Pri Dobročinnej zbierke sv. Alžbety sa minulú nedeľu vyzbieralo 322,69 €. Pán Boh zaplať.
  2. Pán Boh zaplať za milodary, ktoré venujete pri dnešnej zbierke na náš kostol.
  3. Zajtra (pondelok 27.11.) bude sv. omša o 6:30 hod.
  4. V pondelok, utorok a v stredu sa v úvode sv. omše spoločne pomodlíme deviatnik k sv. Ondrejovi, apoštolovi a hlavnému patrónovi našej arcidiecézy.
  5. V stredu o 16:30 hod. pozývame rodičov našich prvoprijímajúcich na rodičovské stretnutie. Účasť aspoň jedného z rodičov je dôležitá. Sv. omša za účasti detí o 17:30 hod.
  6. Vo štvrtok sa po večernej sv. omši budú zapisovať úmysly sv. omší na mesiac január 2018. Poradové čísla sa budú rozdávať o 16:00 hod.
  7. V piatok bude celodenná poklona Sviatosti oltárnej, ktorá začne ráno o 8:00 hod. a potrvá do večernej sv. omše, po ktorej bude krátka adorácia a eucharistické požehnanie. Po sv. omši bude stretnutie členov Ružencového bratstva. Dopoludnia spoveď chorých.
  8. V tomto prvopiatkovom týždni budem spovedať v utorok, štvrtok a piatok od 16:00 hod. do 17:30 hod. V stredu od 15:30 hod. do 17:00 hod. (zvlášť deti a mládež).
  9. V sobotu o 7:00 hod. bude pobožnosť fatimskej soboty pred vyloženou Sviatosťou oltárnou a o 8:00 hod. sv. omša.
  10. Budúca nedeľa (03.12.2017) je Prvou adventnou nedeľou, ktorou vstupujeme do nového cirkevného roka. Pri oboch sv. omšiach požehnám adventné vence, ktoré si so sebou prinesiete. Vopred Pán Boh zaplať za milodary, ktoré v tento deň venujete pri jesennej zbierke na charitu.
  11. Tak ako každý rok, aj teraz vás chcem poprosiť o príspevok pre naše kantorky a kostolníka. Svoj milodar môžete od budúcej nedele (03.12.2017) denne odovzdať pri východe z kostola určeným osobám. Kto má záujem, môže k milodaru na kantorky a kostolníka pripojiť  dobrovoľný milodar na náš kostol. Vopred Pán Boh zaplať.
  12. Od budúcej nedele budú v ponuke vianočné oblátky. Cena: 1 €. Môžete si ich zakúpiť u pána kostolníka v sakristii.
  13. Dávame do pozornosti snúbencom Kurzy prípravy na manželstvo na rok 2018, ktoré je nutné absolvovať pred uzatvorením manželstva. Snúbencov povzbudzujeme, aby si včas vykonali  prípravu na manželstvo (veď termín svadby často vedia už aj rok vopred) a nenechávali si to na poslednú chvíľu. Tak predídu zbytočnej nervozite a zároveň budú mať čas na dobrú prípravu pred uzavretím sviatosti manželstva čo, veríme, po jej absolvovaní ocenia. Spomínané termíny si dobre všimnite v Nosteri alebo na webovej stránke našej farnosti.
  14. Kancelária: V tomto týždni ZATVORENÁ. Svoje úradné záležitosti si môžete vybaviť po predchádzajúcom telefonickom dohovore.
  15. Pán života a smrti si k sebe povolal 93 – ročnú Kláru Rešovskú. Odpočinutie večné daj jej, Pane, a svetlo večné nech jej svieti. Nech odpočíva v pokoji. Amen.

Tento mesiac1948